Eredményeink

A II. főirány tevékenységei három téma köré csoportosultak: tananyagfejlesztés, képzők képzése, nemzetköziesedés.

A projekt megvalósítása során folyamatosan zajlott a munka a tananyagfejlesztés megvalósítása érdekében. Mind magyar, mind angol nyelven születtek új tananyagok, diasorok, jegyzetek; továbbá új kurzusok, tantárgyak kerültek kidolgozásra. A több mint száz újonnan fejlesztett tananyag, számos képzésen részt vett oktatók, új képzési programok integrált rendszerére méltán büszkék lehetünk. A hallgatók a képzésfejlesztésnek köszönhetően a jövőben megismerik az energetikai és a környezetbarát technológiákra vonatkozó új kutatási eredményeket is. Mindemellett a korszerű és környezetkímélő energia technológiáinak vizsgálata is beépül a hallgatók szemléletébe, ezáltal a jövő szakemberei alkalmasak lesznek környezettudatos, energetikai elemzéseken is alapuló döntések meghozatalára. 

A globalizáció következtében felgyorsult az információáramlás, valamint ezen túlmenően erősödött a tudás és a szakemberek mobilitása. A K+F+I területen kiemelt figyelmet kell fordítanunk a külföldi partnerekkel történő minél szorosabb együttműködések kialakítására. A nemzetközi kapcsolatok fejlesztése, a nemzetközi színtéren való megjenelés erősítése kulcsfontosságú szereppel bírt a projekt megvalósítása során, ennek érdekében számos nemzetközi konferencián és workshopon való részvétel, saját szervezésű fórum és konferencia valósult meg; továbbá együttműködési megállapodások hosszú sora került aláírásra. 

A Képzők Képzése alprojekt középpontjában a szakirányú, zöld energiához és energetikához kapcsolódó felsőoktatásban részt vevő oktatók és kutatók szakmai és pedagógiai továbbképzése állt. A projekt megvalósítása során a konzorciumi tagok oktató kollégáinak 35 alkalommal kerültek különböző témájú képzések megszervezésre, melyeken 290 fő vett részt.